Millal? 14.11.2015 kell 14.30 – 19.00,
Kus? Muusikateraapia keskus, Tatari 44/2, Tallinn

Jaan Karl Klasmann (Viin, Austria; esivanemad Eestist) on laulmisega tänaseks tööd teinud üle kolmekümne aasta. Laulmisteraapia on tema enese loodud pidevalt edasi arenev meetod, mis ühendab sünteesina erinevaid teineteist toetavaid terapeutilisi ja vaimseid lähenemisi ning on rakendatav nii isiksusliku kasvamise eesmärkidel kui klienditöös.

Laulmisvõime on lahutamatult kaasa antud meie füsioloogilise varustusega selles maises eksistentsis ning laulmine on oluliseks töövahendiks erinevates teraapiates, sealhulgas eriti (kuid mitte ainult) muusikateraapias. Laulmisteraapia ei pööra tähelepanu mitte ainult sellele, et inimesed laulavad, vaid ka sellele, kuidas nad seda teevad, ning avab täiendavaid terapeutilisi võimalusi kõigile, kes kasutavad laulmist ja häält oma töös teiste inimestega.

Laulmisteraapia meetod („enese vabaks laulmine“) lähtub sellest, et inimesele on antud kasutada keeruline hääleaparaat, mis häirimata kujul võimaldaks igaühel täiuslikult laulda. Hääleaparaati juhivad erinevad närviimpulsid, mida käivitab vabalt ja dünaamiliselt liikuv vahelihas, mille liikumine omakorda sõltub emotsionaalsetest teguritest. Vaba laulmise tulemuseks on helisev ja kandev ülemtoonide poolest rikas hääl, mis on kõrile survet avaldamata võimeline kuuldavale tooma loendamatuid erinevaid kõlavärve.

Hääletekitamise isereguleeruvat protsessi juhib „keha tarkus“, mis on palju sügavam osa me olemusest, kui mõistus, millega me sageli end samastame. Paraku häirivad hääleaparaadi veatut tööd sageli erinevad emotsioonid, impulsid ja mina-aspektid, mida oleme õppinud ellujäämise nimel alla suruma. Taoline allasurutud materjal on talletunud mittefüsioloogilistes lihaspingetes, mis vähendavad hingamisaparaadi ja vahelihase liikuvust.

Laulmisteraapia tegeleb erinevate blokeeringute väljaselgitamise ja vabastamisega. Nii pääseb takistatud energia uuesti voolama, allasurutud emotsioonid tunnetatakse läbi ja integreeritakse kogemusse, „vanad haavad“ saavad võimaluse paraneda ning mida enam me laseme laulmist juhtida oma hingamisel, seda enam jõuame kontakti ka oma olemuse transpersonaalsete aspektidega, mis viib meid kaugemale harjumuspärasest egokesksest enesepildist. Selle protsessi käigus paraneb ühtlasi ka hääle kvaliteet ning üha sagedamini kogeme, et mitte „mina“ ei laula vaid laul „tuleb hingest“.

Laulmisteraapia sissejuhatavas töötoas saavad osalejad ülevaate laulmisteraapia põhimõtetest ning võimaluse läbi omakogemuse omandada mõned praktilised võtted, mida rakendada klienditöös. Töötuba kujuneb paindlikult vastavalt osalejate kogemustele, küsimustele ja vajadustele. Töökeeleks on inglise keel, vajadusel tõlkega eesti keelde ja vastupidi.

Osavõtutasu: 20 EUR Eesti Muusikateraapia Ühingu liikmetele, 35 EUR teistele huvilistele (võimalusel sularahas kohapeal).

NB! Kuna kohtade arv on piiratud, siis on töötoas osalemiseks vajalik eelnev registreerumine, selleks täitke palun hiljemalt 10. novembriks registreerimisvorm. Lisainfo: Maria Vessmann, tel: 5058495, miaramia@gmail.com