Neljapäeval, 12. novembril kell 18.30-20.00 Muusikateraapia keskuses (Tatari 44/2, Tallinn)
Muusikaterapeut Kaili Inno ja joogaõpetaja Kelly Hrupa juhendamisel toimub vaimne rännak, mida saadavad tšakrofon-muusikainstrumendid, mis põhinevad helil C1=256 Hz/ A1= 432 Hz. Nende muusikainstrumentide helid haaravad inimest tervikuna, äratades loomulikud tajud. Toetudes nendele helidele, juhime oma tähelepanu välismaailmalt sisemaailmale ning saame teadlikumaks oma tajuprotsessidest ja meelemaastikust.
Seanss koosneb mitmest meele- ja mõtlusharjutusest, mis pärinevad Radža Jooga kaheksajäsemelise süsteemi viiendast jäsemest nimega Pratyahara. Pratyahara seisneb tajumismeelte taandumises või tagasitõmbamises, mis omakorda aitab vaigistada inimese sisemaailma, et suunata meelemaastikku lähemale meditatiivsele seisundile.
Kaili Inno:
Olen muusikaterapeudina töötanud alates 2000. aastast. Kümneaastane töökogemus raske ja sügava vaimupuudega lastega on õpetanud mind tõeliselt kogema heliderikast muusikamaailma. Erivajadusega inimestel on sageli märkimisväärselt piiratud verbaalne eneseväljendus ja side ümbritsevaga. Muusika on sellisel puhul imeliseks „tööriistaks“, mis aitab luua silla kahe maailma vahel.Praegu töötan Muusikateraapia keskuses ja Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses muusikaterapeudina erivajadusega ning peaajutraumaga täiskasvanutega. Olles töötanud paljude erinevate inimestega, usun et meil kõigil on olemas võimed muusika vastuvõtmiseks ja muusikaliseks väljenduseks. Muusikateraapia on sundimatu, kuid mõjus viis eneseavastamise ja isiksuse arengu teel.
Joogaõpetaja Kelly Hrupa on tegelenud joogaga üheksa aastat, millest kolm on nüüdseks möödunud ka joogat õpetades. Kelly õpetab Hatha ja Raja joogat ning asetab rõhku Patanjali Sutrates kirjeldatud jooga kaheksajäsemelisele süsteemile, mistõttu on tema tundide osaks ka mõtlusharjutused ning vaimsus. Õpetamisel lähtub ta budistlikust mõtteviisist, tekstide õppimisest ja eneseanalüüsist (Svadhyaya). Kelly on kaitsnud bakalaureusetöö joogaturismist ja joogaõpetajate koolitustest Aasias, asutanud joogaportaali Shunyashunya Jooga Shala ning jätkab oma tegevust Muusikateraapia keskuse juures.
Osalemine on tasuta
Kohad täitunud