Registeeru töötubadesse SIIN

PÄEVA PROGRAMM: SIIN

Teretulemast kogu perega!
muusikateraapia_jpg

ÜRITUSEST LÄHEMALT:

15.novembril tähistab kogu Euroopa juba 4-ndat korda Euroopa Muusikateraapia Päeva.

19.novembril algusega 12.00 korraldavad Eesti Muusikateraapia Ühingu liikmed ühe vahva erinevaid hääli täis päeva Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis.
Muusikateraapiat tutvustavale omakogemuslikule päevale on oodatud kõik huvilised!

Pakume huvilistele võimalust osaleda erinevates muusikateraapia töötubades, tutvustame erinevaid muusikateraapia võimalusi Eestis ning pakume ka muusikalist elamust. Esinema tuleb Birgit Sarrap. Avatud on pilliala ja kohvik.

Sündmusele on oodatud inimesed igas vanuses – töötoad on erinevatele vanustele ja sihtgruppidele ning läbiviijateks on oma eriala tunnustatud spetsialistid ja põnevad loomeinimesed. Töötoa hinnaks on toetussumma 10Eur, mille palume tasuda sularahas kohapeal.

LOE EDASI 19.NOVEMBRIL TOIMUVATE LOOME- JA TERVISETUBADE KOHTA:

♬♬♬

12:30 TERVISETUBA: MINU SISEHÄÄL MUUSIKA PEEGLIS (18+), terapeut Alice Pehk

Muusika jõuab meie alateadvuse sügavamatesse soppidesse ja saab seeläbi aidata ava(sta)da meisse talletunud või kinni jäänud informatsiooni ja energiat, mida saaksime rakendada enda parema toimetuleku, tulemuslikuma enesejuhtimise ja nauditavama elu heaks.
Tervisetoas laseme muusikal peegeldada oma sisemaailmas toimuvat ning püüame mõista, millist eluliselt olulist informatsiooni saab sisemaailm meile jagada ja kuidas neid teadmisi ja äratundmisi oma igapäevaellu rakendada.

NB! Võta töötuppa kaasa võimlemis- või joogamatt ja pleed, soovi korral ka väike padi.

Rohkem töötoa läbiviijast: Alice Pehk, PhD on muusikaterapeut, koolitaja ja muusikateraapia superviisor (EMTR-Supervisor). Alice Pehk on tegelenud muusikateraapiaga erapraksises alates 1995. aastast, keskendudes ennetavale psühhodünaamilisele lähenemisele nii individuaalses kui rühmamuusikateraapias. Ta on Eesti Muusikateraapia Ühingu asutajaliige ning olnud ühingu esimees aastatel 1995-1999 ja 2013-2015. Ta on olnud Eesti esindaja Euroopa Muusikateraapia Konföderatsioonis (EMTC) 1995-2016, EMTC juhatuse liige 2013-2016 ja alates 2016 EMTC asepresident. Hetkel juhib Alice ka enda Muusikateraapia Keskust Tallinnas Veerenni Tervisekeskuses.

♬♬♬

14:00 TERVISETUBA:  Häälestumine ehk kuidas luua kontakti muusika abil, terapeut Kaia Laurik

Kontakti loomine on toimiva (teraapia)suhte aluseks. Ei ole vahet, kas tegemist on terapeudi-kliendi või ema-lapse suhtega, kõik algab häälestumisest ja ühise keele leidmisest. Uurime koos, kuidas muusika saab olla ühendavaks lüliks kahe või enama osapoole vahel. Kuulame iseennast ja teisi. Lisaks sõnadele ja muusikale võtame vajadusel appi ka pintslid ja pliiatsid, et ka kõige vaiksem sosin leiaks tee kuulajani.

NB! Oodatud on kõik huvilised!

Rohkem töötoa läbiviijast: Kaia Laurik, MSc, on loovterapeut-muusikaterapeut, õppejõud, vibroakustilise teraapia läbiviija ja laulja/muusik. Hetkel töötab Kaia PERH Psühhiaatriakliinikus erinevate psüühikahäiretega täiskasvanutega, eakate ja noortega. Lisaks  on ta vibroakustilise teraapia praktikuna töötanud mitu aastat ka lastega. Kaia armastab laulda ja improviseerida ning on muusikalise ruumi loojana tegev Eesti Luguteatris. Selle aasta kevadest on Kaia ka Eesti Muusikateraapia Ühingu juhatuse esimees.

♬♬♬

14:00 TERVISETUBA: KUULATAN HÄÄLT, terapeut Eve Lukk

’Tervitan Sind, kas kuuled? ….Miks nii raske on öelda, et …’

Enamus inimestest on nõus sellega, et häälepilli julge ja ehe valdamine nii kõnes kui musitseerimisel pakub suurt rahuldust, naudingut ja eneseväljendusrõõmu, sest nii jõuavad hääl ja sõnum otse südamest südamesse. Paraku on selline hääle valdamine siiski paljude igatsus ja mitte reaalsus.

Vokaalse fookusega muusikateraapia ja terapeutiline hääletöö pakuvad  häälelise kommuniaktsiooni arendamiseks ja parendamiseks erinevaid võimalusi. Terapeutilise suhte  kolmandaks osapooleks on just häälepill ning kõik need sõnalised ja sõnatud helid, mis selle pilliga tekitada saab. Võimalus on anda hääl kõigele sellele, mis takistab inimese eneseväljendust, suhtlemist ning nn ’oma laulu’ loomist ja laulmist elus..

Loometuba pakub hinnanguvaba enesesõbralikku avastamisvõimalust kõigile, kes soovivad kuulda, kuulata, kuuldavaks teha oma hääletagust maailma. Saab katsetada, kogeda ja reflekteerida erinevaid terapeutilise hääletöö tehnikaid  ning lisaks asjakohast teavet kasuteguritest neuroteaduse valguses.

NB! Teretulnud on kõik huvilised! Osalemiseks pole vaja laulmisoskust, viisipidamist ega muusikalist haridust. Piisab uudishimust, avastusjanust ja häälest, mis kaasas!

Rohkem töötoa läbiviijast: Eve Lukk, PhD, on vokaalse fookusega loovterapeut-muusikaterapeut, õppejõud ja terapeutilise hääletöö koolitaja. Muusikaterapeudina töötab ajukahjustuse järgsete klientidega, psüühikahäirete ja kerge vaimupuudega noortega rehabilitatsioonis. Lisaks viib läbi terapeutilise hääletöö rühmi enesearengu ja hääle arendamise huvilistele.

♬♬♬

14:00 LOOMETUBA: Muusikateraapia loometuba lastele ja vanematele (2- 4 aastat), terapeut Heili Peegel

Väikelastele toob iga uus päev kaasa põnevaid avastusi. Vaatamata järjest kasvavale iseseisvusele on lapse jaoks oluline turvaline keskkond, milles on põnev uusi väljakutseid vastu võtta. Muusikateraapia õpituba julgustab lapsi eneseväljendusele läbi muusika, samal ajal kui ema või isa osalus pakub vajalikku turvatunnet ning tuge.

Loometoa eesmärgiks on lapse ning vanema kontakti tugevdamine ja emotsionaalse sideme toetamine. Üheskoos laulame ja liigume kaasa muusikale ning avastame, millist häält teevad muusikainstrumendid.  Loome ühiseid improvisatsioone ning õpime teineteist märkama ja kuulama.

Rohkem töötoa läbiviijast: Terapeut Heili Peegel usub, muusikal on võime jõuda ka sinna, kuhu sõnad ei ulatu ning seetõttu saab muusikateraapia pakkuda turvalist keskkonda iseenda tundma õppimiseks.
Alates 2009. aastast on Heili töötanud muusikaterapeudina erivajadustega inimestega. Tema klientideks on olnud väga erineva diagnoosiga lapsed ning täiskasvanud.  Muusikateraapia juures paelub Heilit kõige rohkem see, kuidas  läbi muusika on võimalik leida igas inimeses üles see eriline säde, mis toob välja kõik siirad emotsioonid ning aitab kaasa enesearengule.

♬♬♬

(AVATUD TÖÖTUBA)

12.30 LOOMETUBA: DJ KURLY BEATS (10+), muusik Kaarel Kiviloo

Masstootmise, -salvestamise ja -tarbimise ajastu on teinud muusika kõigile huvilistele kättesaadavaks. Sellest on saanud oluline osa inimese heliruumis. Inimene võrdleb pidevalt hetkel kuuldavaid hääli/helisid eelnenuga ja püüab ennustada järgnevaid helisid talle omase muusikalise loogika alusel. Muusikataju on ajas arenev protsess ja selle arendamiseks on hulgaliselt võimalusi. Üheks populaarsemaks musikaalsuse väljendamiseviise tänapäeval on DJ amet/hobi.
DJ-töötoas saab põgusalt tutvuda DJ elukutse ajalooga, tehnikaga ja ka ise käed külge panna. Lisaks DJ-tehnikale on kohapeal hulgaliselt helitekitavaid elektroonilisiseadmeid, mille abil saab iga üks häält teha!

Koolitusvahenditeks on maailma klubide standardtehnika ja töötoast osa võtma on oodatud kõik muusikahuvilised vanuses 10+

Rohkem töötoa läbiviijast: Kaarel Kiviloo on Saue Noortekeskuse noorsootöötaja ja DJ-huviringi (SNK DJ-Klubi) juhendaja. Diskorina on ta tegutsenud pea 10 aastat ja esineb Kurly Beats nime alt. SNK DJ-Klubi on huviring, mis võimaldab noortel kasutada kaasaegset DJ- ja stuudiotehnikat ja pakub ka vastavat väljaõpet. Lisaks pakub SNK Avatud Stuudio noortele tasuta muusikalist nõustamist ja helisalvestus võimalust. (vokaalide lindistamine, demode salvestamine, helitaustade,-foonide ning heliefektide salvestamine jne)

♬♬♬

12: 30 LIIKUMISTUBA: Interaktiivne hääle- ja liikumisruum Motion Composeriga, terapeut Käll Kruusmägi

Kuidas kuulda paremini neid kellel polegi häält või kelle hääl on väga vaikne? Kuidas motiveerida keha rohkem liikuma? Kuidas vaid oma enda kehaga luua helisid ja astuda dialoogi? Tule koge põnevat häälemaailma interaktiivses ruumis, kus helideks muutuvad nii hingamine kui silmapilgutus.

NB! Liikumistuba on avatud igas vanuses huvilistele!

Loe töötoas kasutatava MotionComposeri kohta rohkem siit: http://motioncomposer.de

Rohkem töötoa läbiviijast: Käll Kruusmägi, MA, tegeleb igapäevaselt erilisemate vajadustega inimestega, peamiselt laste ja noortega rehabilitatsiooni tiimis Fertilitase haiglas ja Muusikateraapia Keskuses. Läbi muusikateraapia töö on Käll avastanud ka põneva interaktiivse tehnoloogia maailma, mis on aidanud ka väga piiratud liikumise ja vokaalse eneseväljendusega lastel endid põnevas ja stimuleerivas keskkonnas avastada ja avada. Käll ootab töötuppa kõiki, kel huvi uute põnevate interaktiivsete muusikaliste keskkondade vastu või kes soovivad pühapäeva hilishommikusse tuua uut helidest pakatavat energiat!

Registeeru töötubadesse SIIN